پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

اقدام پژوهی دیکته نویسی ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزم را به درس املا و انشا علاقمند سازم

اقدام پژوهی دیکته نویسی ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزم را به درس املا و انشا علاقمند سازم در قالب ورد و قابل ویرایش

اقدام پژوهی دیکته نویسی ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزم را به درس املا و انشا علاقمند سازم

بانک فایل پژوهشی معلمان تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود اقدام  پژوهی معلم ابتدایی  را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش و پرورش می داند.

همانطور که می دانید درباره اقدام پژوهی باید به مطالب مهمی توجه نماییم به این موضوع دقت بفرمایید :

از آنجایی که دیکته یکی از مهمترین مواد درسی دانش آموزان محسوب می شود. که آن نیز به علت مهم بودن مهارت های نوشتاری است، شاید بتوان دلیل این امر را در عینی بودن مهارتهای نوشتاری دانست که امکان تحلیل مشکلات کودک را فراهم می سازد. با توجه به اهمیت موضوع سعی کردم دقت و تعمق بیشتری در درس املاء دانش آموزان داشته باشم. بنابراین مشکل این دانش آموز فکرم را خیلی مشغول کرده است. از آنجایی که وظیفه شغلیم ایجاب می کرد سعی کردم برای حل این مشکل راه حلهایی پیدا کنم تا شاید بتوان با به کار گرفتن این شیوه ها به کودکانی که به علت ضعف در دیکته به آنها برچسب کم ذهنی ، تنبلی ، حواس پرتی ، عقب مانده زده می شود کمک کرد.   املاء کلمه ای عربی و دارای معانی گوناگون از قبیل :پر کردن ،بر سر جمع سخن گفتن و تقریر است . دیکته کلمه ای است فرانسوی به معنای مطلبی که کسی املاء کند و دیگری بنویسد. واژه ی دیکتاتورهم فرانسوی از همین کلمه است و به معنا ی فرما نروایی است که با قدرت و زور حکومت افکار و عقاید خود را بر جامعه تحمیل کند .منظور از اضطراب هیجان نا خوشایندی است که با اصطلا حاتی مانند  «نگرانی »،« دلشوره»،« وحشت»و«ترس» بیان می شود . اضطراب سبب به هم ریختن تعادل موجود می گرددو چون فرد دائما به منظور برقراری تعادل کوشش می کند ، می توان گفت اضطرب یک محرک بسیار قوی است که امکان دارد گاهی مفید و زمانی مضر باشد و این بستگی به درجه «ترس» ومقدار «خطری » دارد که متوجه فرد است اضطراب تنها زمانی نا بهنجار محسوب می شود که در برابر موقعیتهایی رخ دهد که اکثر مردم به راحتی آنها را حل و فصل می کنند.

تیترهایی که در این اقدام پژوهی دیکته نویسی ابتدایی وجود دارد شامل موارد زیر است:

عنوان مطلب در رابطه با  دیکته نویسی

پیشگفتار در رابطه با  دیکته نویسی 

مقدمه  موضوع در رابطه با دیکته نویسی 

شناسایی مسئله در رابطه با  دیکته نویسی 

توصیف وضع موجود

اینجانب  ……. مدت ………. سال است که در آموزش و پرورش در حال تدریس می باشم و هم اکنون نیز در آموزشگاه …….. شهرستان ……… مشغول تدریس در پایه ……….. هستم. خوب انشا و صحیح نوشتن یک توانایی ایست که ما به عنوان معلمان   شکوفا کردن این توانایی ها را عهده دار هستیم.در ماه مهر وقتی درس را تدریس می کردم و با دانش آموزان در کلاس انشا و  املا کار می کردم تمام سعی من بر این بود تا دانش آموزانم مشکلی در نوشتن نداشته باشند. زیرا هر معلّمی آرزو دارد که دانش آموزانش درس های او را بهتر و آسان تر یاد بگیرند و گفته هایش در اعماق وجود دانش آموزان نفوذ کند.در بین این دانش آموز ان  یکی از دانش آموزان …ی(اسم دانش آموز) در انشا و  نوشتن املاهم سطح با دانش آموزان دیگر نبود با تشویق وراهنمایی به درس های کلاس توجّه نمی کرد . اضطرا ب فراوانی در نوشتن املا داشت .برای انجام فعالیت های نوشتنی از خود علاقه ای نشان نمی داد و زود خسته می شد. او حروف الفبایی را که خوانده بودیم کاملا میشنا خت اما در دیکته نوشتن بسیار بسیار ضعیف عمل میکرد . ترکیبهای صامت ومصوتها راکاملا می دانست وکلمات را بدرستی بخش وصداکشی میکرد واز نظر سلامتی چشم هم کاملا سالم بود.  و فقط مشکلش در دیکته نویسی بود.  بنابراین باخود اندیشیدم چگونه می توانم با تشویق (اسم دانش آموز) را به انشا و درس املاء علاقه مند سازم؟

 گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) در رابطه با  دیکته نویسی 

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها در رابطه با دیکته نویسی 

انتخاب راه جدید موقتی دررابطه با  دیکته نویسی 

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن در رابطه با دیکته نویسی 

گردآوری اطلاعات (شواهد ۲) در رابطه با  دیکته نویسی 

ارزشیابی تاثیر اقدام جدید در رابطه با دیکته نویسی 

تجدید نظر و دادن گزارش نهایی در رابطه با دیکته نویسی 

نتیجه گیری در رابطه با دیکته نویسی

پیشنهادات در رابطه با دیکته نویسی

منابع و ماخذ مورد استفاده در رابطه با دیکته نویسی 

برای دانلود اقدام پژوهی دیکته نویسی ابتدایی و دریافت اقدام پژوهی آموزگار ابتدایی از لینک خرید استفاده نمایید.

 

۳۵,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :,
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1