پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی از نظر برخورداری راهبردهای حل مسئله کاملترین و بهترین نمونه

تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی از نظر برخورداری راهبردهای حل مسئله تنظیم شده توسط تیم تخصصی بانک فایل پژوهشی معلمان به صورت دقیق

تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی به صورت کامل و دقیق توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تنظیم شده است و این سایت تمام تلاش خود را در راستای تهیه و تنظیم تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی نموده است.بانک فایل پژوهشی معلمان علاوه بر تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی دیگر نمونه های تحلیل محتوا کتب درسی را در سایت جای داده است.باید گفت سایت بانک فایل پژوهشی معلمان بهترین و دقیق ترین سایت در راستای تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی می باشد.

با هم بخشی از متن تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی از نظر برخورداری راهبردهای حل مسئله را مشاهده می کنیم.

چکیده

هدف این پژوهش تحلیل محتوای کتاب ریاضی پایه پنجم از نظر راهبردهای حل مسئله می باشد برای این پژوهش چک لیستی با ۲۰ سنجه تهیه شده است که راهبردهای رسم شکل الگویابی و الگوسازی بیش از انتظار بوده و راهبردهای حدس و آزمایش و حل مسئله ساده تر و زیر مسئله در حد انتظار بوده اما دو راهبرد حذف حالت های نامطلوب و نمادین سازی کمتر از انتظار است در طراحی و چیدمان مطالب و انتخاب عکس بهتر است بازنگری صورت گیرد برخی برای فصول کارآیی ندارد و باید موجب انگیزش و یادگیری بهتر و ماندگارتر فراگیران شود.

کلید واژه:

ریاضی پنجم،راهبردهای حل مسئله،تحلیل محتوا

مقدمه

انسان همواره در زندگی خود از بدو تولد با مسائل و مشکلاتی روبه رو می باشد که برای حل این مسائل نیاز به مهارت دارد که این مهارت ها از طریق تمرین و تکرار و شکست به دست می آید.انسان با مهارت ها و راهبرد های حل مسائل می تواند از عهده مسائل پیچیده ی زندگی برآید و به تعالی و هدف زندگی نائل آید.

برای پرورش این مهارت که بسیار مورد نیاز انسان ها می باشد بستری مطلوب تر از نظام تعلیم و تربیت نمی باشد.یکی از اهداف مهمی که به نظر می رسد آموزش و پرورش باید به آن بپردازد پرورش مهارت و تفکر حل مسئله می باشد. در عصر حاضر که موتور تحولات روز به روز پیچیده تر شده و بر سرعت آن افزوده می شود مسائل گوناگون و متحول و جدیدتری همیشه و در همه حال رو به روی انسان قرار می گیرد که تنها با استفاده از راهبرد و الگوهای حل مسئله و تمرین آن در محیط آموزش و پرورش با مسائل ساده است می توان از پس آنان برآمد و به تکامل رسید.

پژوهش حاضر در صدد بررسی راهبردهای حل مسئله در کتاب پایه پنجم ابتدایی کشور ایران می باشد و برای این مهم از روش تحلیل محتوا استفاده شده است.

برای دریافت فایل تحلیل محتوای ریاضی پنجم ابتدایی از نظر برخورداری راهبردهای حل مسئله از این قسمت اقدام کنید.

۲۵,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1