پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی با روش تعیین سطح خوانایی کلوز( ۱۹۴۳، close ) کاملترین و بهترین نمونه

تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی با روش تعیین سطح خوانایی کلوز( ۱۹۴۳، close ) تنظیم شده توسط تیم تخصصی بانک فایل پژوهشی معلمان به صورت دقیق

تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی به صورت کامل و دقیق توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تنظیم شده است و این سایت تمام تلاش خود را در راستای تهیه و تنظیم تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی نموده است.بانک فایل پژوهشی معلمان علاوه بر تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی دیگر نمونه های تحلیل محتوا کتب درسی را در سایت جای داده است.باید گفت سایت بانک فایل پژوهشی معلمان بهترین و دقیق ترین سایت در راستای تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی می باشد.

با هم بخشی از متن تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی با روش تعیین سطح خوانایی کلوز( ۱۹۴۳، close ) را مشاهده می کنیم.

چکیده

کتاب درسی مرجع رسمی مورد استناد برای تعیین محتوا و برنامه ی آموزشی بوده و راهنمای عمل برای کلیه کارگزاران آموزش و پرورش است (آون،۲۰۰۷) . بنا به اهمیت کتاب درسی در نظام های آموزشی متمرکز همچون نظام آموزشی کشورمان در این پژوهش سعی بر آن است تا میزان درک دانش آموزان پایه ششم ابتدایی از کتاب علوم این پایه را با استفاده از روش کلوز مورد بررسی قرار دهد.نتایج حاکی از آن است که متن این کتاب در سطح آموزشی قرار دارد و برای تدریس توسط معلم مناسب می باشد.

کلمات کلیدی:تحلیل محتوا،کتاب علوم،ششم ابتدایی،درک و فهم ،کلوز

مقدمه

کتاب درسی متنی است سازمان یافته که اهداف آموزشی را در قالب نوشتار ،تصاویر و تکالیف عرضه نموده و پیوند دهنده اهداف آموزش و پرورش با کلاس درس است (فوستر،۲۰۰۲). تحلیل محتوای کتاب درسی،یک روش پژوهش منظم برای توصیف عینی و کمی محتوای کتابها و متون برنامه درسی و یا مقایسه پیام ها و ساختار محتوا با اهداف برنامه ی درسی است” (یارمحمدیان،۱۳۷۷،ص.۶۵۸). تحلیل محتوا شیوه ای از پژوهش است که در این شیوه محقق به تشریح و بیان ،کمی،منظم و عینی محتوای آشکار پیام می پردازد(برلسون،۱۹۸۵،ص ۱۸).همچنین فضل الهی و ملکی (۱۳۹۰) در مقاله خود به این موضوع اشاره می کنند که محتوای مطالب در کتاب علوم سوم ابتدایی در حد فشار روانی و استرس زاست و توانایی آموزش مستقل را ندارد.به دلیل اهمیت ویژه ای که کتاب علوم در زندگی روزمره دانش آموزان دارد پژووهشگران بر آن شدند تا میزان قابل درک بودن متن را برای دانش آموزان این پایه بررسی کنند .کلوز بر این باور است که درک فراگیران از کتاب های درسی متفاوت است.برخی از کتابها بسیار ساده و قابل فهم است و دانش آموزان قادرند به طور مستقل (به تنهایی) درک کنند. این نوع کتاب ها برای آموزش غیر حضوری مناسب است.

برای دریافت فایل تحلیل محتوای علوم ششم ابتدایی با روش تعیین سطح خوانایی کلوز( ۱۹۴۳، close ) از این قسمت اقدام کنید.

۲۵,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1