پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

مقاله آماده شهید پژوهی با موضوع شهید محمد جواد با هنر بهترین و کاملترین نمونه های موجود

مقاله آماده شهید پژوهی با موضوع شهید محمد جواد با هنر  بهترین و کاملترین نمونه های موجود برای استفاده پژوهشگران محترم در قالب ورد و قابل ویرایش در ۸ صفحه

مقاله آماده شهید پژوهی با موضوع شهید محمد جواد با هنر  بهترین مقاله تحقیقاتی سرگذشت پژوهی است که توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده است. و نکته ای که می بایست ذکر کنیم این است که بانک فایل پژوهشی معلمان بهترین و قوی ترین گزینه در رابطه  مقاله آماده شهید پژوهی می باشد که مطالب در این وبگاه توسط تیم تخصصی معلمان طراحی و تنظیم می شود. شما فرهنگیان عزیز و محترم می توانید علاوه بر نمونه های موجود در این سایت پیرامون مقاله آماده شهید پژوهی از سایر مطالب سایت نیز در زمینه سرگذشت پژوهی استفاده های لازم را ببرید.

نکته ای که قابل ذکر است اینکه تمامی نکات مورد نظر و لازم در مقاله آماده شهید پژوهی رعایت شده اند و عزیزان می توانند به عنوان الگوهایی موثر از آنها بهره بگیرند. می توان گفت برای استفاده کامل از منابع سرگذشت پژوهی گروه تخصصی بانک فایل پژوهشی معلمان علاوه بر اقدام به تهیه مقاله آماده شهید پژوهی تعداد قابل توجهی از فایل های پژوهشی نموده است. امیدواریم که این منابع بتوانند کمک شایانی در راستای فرهنگ تحقیق و پژوهش در کشور ایجاد کنند.

زندگینامه:

محمد جواد باهنر از روحانیون اندیشه و مبارز و نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران در قرن چهاردهم هجری است. وی در ۱۳۱۲ در خانواده ای کم بضاعت و پرعائه در کرمان متولد شد. تحصیلات خود را از مکتبخانه آغاز کرد و از یازده سالگی به طلبگی در مدرسه معصومه پرداخت و به موازات آن در مدارس جدید نیز تحصیل می کرد. در ۱۳۳۲ برای ادامه تحصیل دینی به قم عزیمت کرد و پس از تکمیل دروس سطحی در درس خارج فقه آیت الله العظمی بروجردی به مدت شش سال شرکت جست و شش سال نیز از درس های فلسفه (اشعار) و تفسیر علامه سید محمدحسین طباطبائی بهره مند شد. مدتی نیز در حوزه ی نجف از درس استادان آن حوزه استفاده کرد. در قم تحصیلات دبیرستانی را نیز ادامه داد و به اخذ گواهینامه ی پایان تحصیلات دبیرستانی موفق شد. پس از آن در ۱۳۳۷ به دانشکده الهیات دانشگاه تهران راه یافت. دوره کارشناسی این دانشکده را به پایان رساند و به ادامه تحصیل در دوره دکتری همان دانشکده پرداخت. همچنین دوره کارشناسی ارشد علوم تربیتی را نیز در دانشگاه تهران با موفقیت گذراند. باهنر نه فقط به درس ، بحث ها و مسائل حوزه های علمیه توجه و اهتمام داشت بلکه به لزوم آشنایی طلاب با  آموزش های دبیرستانی و دانشگاهی نیز معتقد بود و خود عملا به صورت یکی از روحانیانی درامد که پیوند دهنده ی حوزه ها با مجماع فرهنگی و دانشگاهی بیرون از حوزه ها بودند.او سعی داشت که مشکلات اعتقادی جوانانی را که در دبیرستان ها و دانشگاه ها تحصیل می کردند بشناسند و این مشکلات و راه حل آنها را در حوزه ها مطرح سازد. او توانست برای تفهیم حقایق و معارف اسلامی به جوانانی که با اصطلاحات و شیوه های حوزوی آشنا نبودند. زبان مناسبی پیدا کند و به همین سبب فعالیت های اصلی او در طول زندگی صابقه ی فرهنگی و تبلیغی داشت و عمدتا از طریق انتشار کتاب و مقاله و سخنرانی بود. باهنر در همه فعالیت های اجتماعی خود با حکومت پهلوی و استبداد و استعمار در ستیز بود. پس از آنکه نهضفت اسلامی در ۱۳۴۲ به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شد وی در مسیر این نهضت به تبلیغ و مبارزه پرداخت و با نزدیک شدن به تشکیلات هیئت های موتلفه در آموزش مبارزان جوان و ترویج اندیشه های متعلق به نهضت در میان توده ی مردم نقش فعالی ایفا کرد.

برای دریافت و دانلود مقاله آماده شهید پژوهی می توانید از همین جا اقدام نمایید.

۲۰,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1