پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود

وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام پودمان دروس عمومی

وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام پودمان دروس عمومی  با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۴   صفحه

وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی  می باشد که توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده است و بسیار کامل و شامل کلیه موارد مورد نیاز در یک تحقیق پودمان علمی کاربردی است.تحقیق آماده وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود شامل بخش های زیر است :

۱.      مقدمه

۲.     سوابق تحقیق

۳.     متن تحقیق

۴.     نتیجه گیری

۵.     پیشنهادات

۶.     منابع و ماخذ

بخشی از تحقیق آماده وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود را مشاهده می کنیم .

مقدمه

همانگونه که واقفیم در شبه جزیره عربستان و بخصوص منطقه حجاز دین یهود و مسیحیت و مجوس و نیز مرامهای صابئی و ستاره پرستی و از همه بیشتر بت پرستی پیروان زیادی داشته، که در شهرهای مختلف جزیره العرب سکونت داشتند.در آن زمان رسول خداوند(ص) در مسیر هدایت انسان‌ها رنج‌های بسیاری را تحمل کرد.

مشرکان در آزار ایشان، هر چه در توان داشتند، انجام دادند؛  قصد ما این است که به برخی رفتارهای نامطلوب مسلمانان بپردازیم؛ رفتارهایی که قلب نازنین حضرت خاتم(ص) را آزرده می‌کرد. این­ در حالی است که پیامبر اکرم(ص) برای هدایت مردم بسیار می‌کوشید. در قرآن کریم، چنین آمده است:

«لَقَدْ جَاءکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ» (توبه/۱۲۸)

«به یقین، رسولی از خود شما به سویتان آمد که رنج‌های شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است».

آشنایی با زندگی پیامبر اکرم(ص) و جریان گسترش اسلام برای مسلمانان بسیار لازم است تا بدانند که این دُرّ گران بها را رایگان به چنگ نیاورده‌اند و برای به دست آوردن آن چه زحمات فراوان کشیده، چه خون دل‌ها خورده و چه جانهای ارزشمند فدا شده است. بعثت نبی‌اکرم (ص) چنان عظیم بود که در تغییر سیاست‌ها و فرهنگ‌ها و شرایط اقتصادی و اجتماعی در طول تاریخ نقش موثر بسیار مهم داشته و سرنوشت‌ها را تغییر داده است.

شناخت حوادث صدر اسلام و نحوه رشد و توسعه آن برای مردم ایران که عشق و اعتقاد و علاقه خاص به اسلام دارند و وقایع سرزمین آنها به حوادث تاریخ اسلام ارتباط داشته، اهمیت ویژه دارد. از بعثت نبی اکرم(ص) تا مهاجرت به یثرب که نهال اسلام کاشته شد مطالعه وضع مسلمینی که اسوه مقاومت و صبر و ایثار بودند برای الگوگیری هر مسلمان شایان اهمیت است.

سوابق تحقیق

((توسعه)) دغدغه اساسی انسان معاصر است. بنابراین چگونگی, شیوه, ابزار و سازوکار رسیدن به توسعه و تعالی, پرسش جدی فراروی گرایش ها, نگرش ها, بینش ها, دانش ها و دانشمندان مختلف است.

برخی از نظریه پردازان با طرح تئوریهای خطی بر تقلید از غرب اصرار می ورزند و برخی دیگر با تإکید بر الگوهای غیر خطی سعی بر بومی سازی نظریات توسعه دارند. مقاله حاضر با نگرشی از نوع دوم, به کندوکاو در تاریخ صدر اسلام پرداخته است تا مسیر جدیدی را در جهت بومی سازی نظریات توسعه بگشاید.

مقاله حاضر به این سوال پاسخ می دهد که پیامبر اسلام(ص) چگونه توانست در فرصتی اندک و با امکاناتی ناچیز, آن چنان تغییراتی در سطح فرد و جامعه پدید آورد که پس از مدتی, جامعه ای کاملا متفاوت با آن چه پیش از آن بود به وجود آمد؟

یکی از ابعاد زندگی پیامبر اسلام(ص) که کمتر مورد توجه قرار گرفته است, شیوه آن حضرت در تبدیل جامعه جاهلی به جامعه اسلامی است.پاسخ به این پرسش که: پیامبر اسلام(ص) چگونه توانست در فرصتی اندک و با امکاناتی ناچیز, آن چنان تغییراتی در سطح فرد و جامعه به وجود آورد که پس از مدتی, جامعه ای کاملا متفاوت با آن چه پیش از آن بوده است, پدید آورد, هر چه باشد, پاسخ به مشکلات عصرما و جامعه ما است. توضیح این که: اگر مهم ترین دغدغه انسان امروز, مسئله ((توسعه)) در ابعاد مختلف فرهنگی, سیاسی و اقتصادی است و منظور از توسعه نیز حرکت از وضع نامطلوب موجود به سمت وضع مطلوب است, کسی که از همه بهتر, سریع تر و دقیق تر به انجام چنین امری موفق شده است, پیامبر عظیم الشإن اسلام(ص) است. بایسته است که برای آزمون این ادعا, نگاهی هر چند گذرا به محیط پیدایش اسلام و اقداماتی بیفکنیم که حضرت ختمی مرتبت(ص) در این جهت انجام داده است. شاخص های مورد بررسی, مقولات: فرهنگ, سیاست و اقتصاد خواهد بود. این شاخص ها براساس این مفروض مبنای بحث هستند که اندیشه, ثروت و قدرت, سه ضلع مثلثی را تشکیل می دهند که نشان دهنده سیمای تمدنی جوامع مختلف است. پیش فرض دیگر نگارنده این است که ((توسعه)) امری قاعده مند است, براین اساس می توان در پرتو مطالعه جوامع توسعه یافته به طور نسبی به این قواعد دست یافت.

برای دانلود تحقیق آماده وضعیت اجتماعی و دینی جامعه عربستان از بعثت پیامبر عظیم الشآن اسلام، رنج‌ها و مصائبی که پیامبر(ص) در راه هدف بزرگ خود متحمل شدند و علل پیروزی اندیشه و آرمان ناب پیامبر(ص) بر کفار عصر خود از این قسمت اقدام کنید.

۲۹,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1