پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

اقدام پژوهی دبیر علوم با موضوع بررسی روشهای کاهش ترس از مشارکت در فعالیتهای گروهی

اقدام پژوهی دبیر علوم با موضوع بررسی روشهای کاهش ترس از مشارکت در فعالیتهای گروهی مقاله ای دقیق و کامل با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۹ صفحه

بانک فایل پژوهشی معلمان تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود اقدام پژوهی دبیر علوم بررسی روشهای کاهش ترس از مشارکت در فعالیتهای گروهی در دانش آموزان پایه هفتم در درس علوم تجربی را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش و پرورش می داند.

تیترهایی که در این اقدام پژوهی دبیر علوم وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • عنوان مطلب در رابطه با  ترس از مشارکت
 • پیشگفتار در رابطه با ترس از مشارکت
 • مقدمه موضوع در رابطه با  ترس از مشارکت
 • شناسایی مسئله در رابطه با ترس از مشارکت

 

چکیده

   درس علوم‌تجربی بدون شک یکی از مهم ترین درس هایی است که دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی به دانستن و درک آن احتیاج دارند. این درس شامل ۴ قسمت، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و زمین‌شناسی است. مهارت یافتن دانش‌آموزان در این درس باعث شکوفایی استعدادهای آنها و مهمتر اینکه توانایی آنها را در زندگی روزمره افزایش می‌دهد.

   درس علوم‌تجربی زمینه ساز یادگیری سایر علوم و مهارت‌ها در سال‌های بعدی دانش‌آموزان است و به موجب آن پیدا کردن شغل مناسب افراد را به علت گستردگی آن میسر می‌سازد. در اینجا به اهمیت درس علوم‌تجربی پی می‌بریم، به همین دلیل معلمان باید سعی و تلاش بیشتری برای یادگیری این درس توسط دانش‌آموزانشان بکنند.

   پس از چند جلسه که از سال تحصیلی گذشت متوجه عدم شرکت دانش‌آموزان در فعالیت های گروهی در این درس شدم شدم و این باعث شد به سراغ علل آن رفته و راه حلی برای این موضوع پیدا کنم. تا دانش‌آموزان درس را با علاقه یادبگیرند و در فعالیت های گروهی درس مشارکت نموده و از آن در زندگی روزمره و آینده‌شان استفاده کنند.   در اینجا با این موضوع که « بررسی روشهای کاهش ترس از مشارکت در فعالیتهای گروهی در دانش آموزان پایه هفتم در درس علوم تجربی» مواجه می‌شویم. اول از همه باید محیط یادگیری را برای دانش‌آموزان فراهم ساخت و از تمام ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد. دانش‌آموزان را به درس علاقه‌مند کرد تا با گوش جان آن را فرابگیرند و در آخر هم بتوانند استفاده آن در زندگی را ببینند.   در این پژوهش سعی کردم راه حل هایی که دانش‌آموزان را به مشارکت در درس علوم‌تجربی علاقه‌مند می‌سازد را در میدان عمل بکارگیرم و عملی بودن آن را بسنجم. ابتدا شواهد و مشکلات را بررسی کردم و با مشورت از دبیران و همکاران ارجمند به راه حل هایی رسیدم و آنها را در چند ماه اجرا کردم و نتایج آن را بررسی نموده به رشته تحریر در آوردم.

کلیدواژه‌ها: درس علوم‌تجربی، دانش‌آموزان، مشارکت، یادگیری، زندگی روزمره، سنجش.

   مقدمه

   امروز می بینم که بیشتر فعالیت های یادگیری از طریق همیاری ترغیب می شود زمینه ی دانشی و عاطفی و اجتماعی به هم پیوند می خورند و جنبه های گوناگون شخصیت فراگیرندگان مورد تایید قرار می گیرند. روش های آموزشی فردی و رقابتی در برنامه ی آموزشی جایگاه خاصی دارند ولی باید به وسیله یادگیری مشارکتی متعادل گردند. هر یک از اعضای گروه، نه تنها مسئول یادگیری آن چیزی است که تدریس شده است بلکه مسئول کمک به یادگیری سایر اعضای گروه خود نیز هست تا بدین ترتیب فضای از پیشرفت تحصیلی ایجاد شود. موفقیت این روش در طول ۵۰ سال، مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و تاثیر البته در زمینه هایی از قبیل بهتر شدن رفتار دانش آموزان و حضور آن ها در مدرسه، افزایش اعتماد به نفس و انگیزه، دوست داشتن مدرسه  تحقیقات نشان می دهد که وقتی دو عنصر کلیدی یعنی یعنی اهداف گروهی و مسئولیت فردی با هم مورد استفاده قرار گیرند. نتایج پیشرفت تحصیلی کاملا مثبت و محرز می شود و دانش آموزانی که با هم کار می کنند یک دیگر را دوست خواهند داشت و بیشتر دانش آموزان کلاس که دارای ناتوانایی های یادگیری هستند، در اثر استفاده از این راهبرد با سایر هم کلاسی های خود در کلاس روابط بهتری پیدا می کنند.

 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۱) در رابطه با ترس از مشارکت
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها در رابطه با ترس از مشارکت
 • انتخاب راه جدید موقتی دررابطه با ترس از مشارکت
 • اجرای طرح جدید و نظارت بر آن در رابطه با ترس از مشارکت
 • گردآوری اطلاعات (شواهد ۲) در رابطه با ترس از مشارکت
 • ارزشیابی تاثیر اقدام جدید در رابطه با ترس از مشارکت
 • تجدید نظر و دادن گزارش نهایی در رابطه با ترس از مشارکت
 • نتیجه گیری در رابطه با ترس از مشارکت
 • پیشنهادات در رابطه با ترس از مشارکت
 • منابع و ماخذ مورد استفاده در رابطه با ترس از مشارکت

برای دانلود اقدام پژوهی دبیر علوم و دریافت اقدام پژوهی از لینک خرید استفاده نمایید.

۳۵,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :,
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
 • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1