پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

گزارش تخصصی مشاور متوسطه به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی

گزارش تخصصی مشاور متوسطه به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی تحت عنوان  چگونگی کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

گزارش تخصصی مشاور متوسطه به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی تحت عنوان  چگونگی کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی با فرمت ورد و قابل ویرایش و در ۱۵ صفحه

بانک فایل پژوهشی معلمان تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت گزارش تخصصی  خود را به بهترین شکل ممکن ارائه داده است..در این مورد تیم تخصصی ما به همراه گزارش تخصصی مشاور متوسطه پنج نمونه پیشنهاد و راهکار ارزشیابی را برای شما عزیزان به صورت رایگان قرار داده است.تیم تخصصی ما اصالت گزارش تخصصی مشاور متوسطه را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش و پرورش می داند.

سرفصلهای موجود در گزارش تخصصی مشاور متوسطه به قرار زیر است :

عنوان مطلب پیرامون قضیه  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

سرآغاز سخن پیرامون قضیه  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

دیباچه پیرامون قضیه کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

درک مشکل پیرامون قضیه  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

بیان شرایط حاضر پیرامون قضیه  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

تنظیم و جمع نمودن منابع پیرامون قضیه  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

مطالعه و بررسی اطلاعات پیرامون قضیه کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

بحث پیرامون حل مشکل دررابطه با  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

وضعیت ثانویه پس از حل مشکلات  کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

بررسی بیشتر در رابطه با کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

ارائه مستندات پیرامون کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

پیش بینی نتایج در مورد کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

راهکارها پیرامون قضیه کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

رفرنس و منبع مورد استفاده کمک به دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی

تجزیه و تحلیل

باتوجه به شواهد ارائه شده ،ومطالب پیشینه تحقیق میتوان گفت که دانش آموزان برای انتخاب رشته باید کاملا آزاد باشند و خودشان شخصا” براساس استعداد و علاقه درونی تصمیم بگیرند و طوری نباشد که دانش آموزی فقط برای رضایت والدین و یا اطرافیانشان رشته خود را انتخاب کنند.

“نکته مهم:  در انتخاب رشته دبیرستان علاقه و میزان پیشرفت درسی و انگیزه خود جوش هر دانش آموز به درس های اصلی آن رشته تحصیلی است ، یعنی دانش آموزان از خواندن و مطالعه درس های آن رشته شخصا لذت ببرد و احساس تسلط بر آن درس را در خود احساس کند”

با درک شواهد ارائه شده عوامل موثر در انتخب رشته صحیح عبارتند از :

ž    عوامل بیرونی

ž    ۱- خانواده

ž   ۲- محیط آموزشی

ž   ۳- افراد اثرگذار در زندگی فرد

ž    ۴- گروههای همسالان

ž   ۵-  رسانه ها  ووسایل ارتباط جمعی

ž    ۶- پیشرفت علم وتکنولوژی

ž      ۷- زمینه های اقتصادی – فرهنگی – اجتماعی

ž  عوامل درونی

ž    ۱- هوش واستعداد

ž    ۲- علاقه و رغبت

ž    ۳- جنسیت

ž    ۴- توانایی و مهارت

ž    ۵- ویژگی های شخصیتی

ž    ۶- اهداف وانگیزه های فردی

استعداد :  به معنای مهیا و آماده شدن وتوان انجام کاری را داشتن است.دانش آموزان باید ظرفیت هوشی خود را در نظر گرفته و با توجه به آن تصمیم گیری کنند. پایه اول دبیرستان به خاطر اینکه دانش آموزان از یک دوره تحصیلی وارد دوره تحصیلی دیگر،آنهمدر سن نوجوانی میشوند بیشترین افت تحصیلی رادر این پایه خواهد داشت .لذا با درس خواندن و شرکت در کلاسهای تقویتی در پایه اول دبیرستان ،میتوانند با معدل بالا قبول شده و هر رشته ای که علاقه داشته باشد انتخاب نماید .

علاقه: یکی از مسائلی که مشکلات روانی وروحی بسیاری ایجاد می کند نداشتن علاقه به رشته تحصیلی است .علاقه را می‌توان به ترجیح میان اشیا مختلف هنگام انتخاب تعبیر نمود. گرچه انگیزه و علاقه ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، و شاید بتوان علاقه را نوعی انگیزه بالفعل و عینیت یافته قلمداد نمود، ولی بهتر است در مسائل حساسی مانند انتخاب رشته که به آینده داوطلب مربوط می‌شود هر کدام را در جایگاه ویژه خود قرار دهیم. بدون آنکه ربط مستقیم آنها را نادیده بگیریم.. چنانچه علاقه بر اساس انگیزه واقعی شکل بگیرد، از آن باید به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر در انتخاب رشته یاد کرد.

ž    افرادی که اهداف بزرگی در ذهن خود می پرورانند و از اصول صحیح هدف گذاری پیروی می کنند بسیار موفق تر از کسانی هستند که یا هدفی ندارند یا اهداف شان کوچک و دست نیافتنی است.برای درک بهتر وانتخاب صحیح تر رشته باید دانش آموز خود را درموقعیت شغل مورد نظر قرار دهد به عنوان مثال بگوید من در آینده یک پزشک جراح خواهم شد آیا میتوانم به کارم ادامه دهم یا یک مهندس برق ویا یک مهندس کشاورزی ، با قرار دادن خود در موقعیت  مشاغل مختلف میتواند انتخاب آگاهانه تری داشته باشد.

ž    لذا باید همواره این پرسش را در نظر داشته باشند که.

ž    هدف من از انتخاب رشته چیست؟

اولیاءدانش آموزان :مسئله بعدی آگاهی دادن به اولیاء دانش آموزان به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب رشته تحصیلی میباشد .که با جلسات متعدد میتوان برآن فائق آمد.

امکانات و شرایط اجتماعی:دانش آموز باید تاحدی امکانات تحصیلی محل زندگی و شهر،امکانات مالی در صورت نیاز به خود اشتغالی و شرایط منزلت اجتماعی رشته و به طبع آن شغلش را نیز در نظر بگیرد.

عوامل مزاهم درانتخاب رشته مناسب ودرست:

خرابکاری مدیر، معاون و دبیران در هدایت تحصیلی!!!

متأسفانه گاهی مدیر،معاونان و دبیران،از روی دلسوزی ولی ناآگاهی با اظهار باورهای غلط در زمینه انتخاب رشته باعث اشکال در هدایت تحصیلی درست و صحیح دانش آموز(که شاید در خانواده و دوستان طرف مشورت مناسبی نداشته باشد.)می شوند.ویا به خاطر اینکه ظرفیت کلاسهای مدرسه راپرکنند . دانش آموزان را به اجبار هدایت به رشته دلخواه مدیر مدرسه می نمایند . واز ورود دانش آموزی مستعد و علاقه مند و آشنا با علوم انسانی به رشته علوم انسانی ویا دانش آموز علاقه مند به کارهای فنی، به رشته های فنی،  جلوگیری می کنند یا می کوشند دانش آموز خواهان ادامه تحصیل در رشته تجربی را از این کار منصرف کنند.که با این کار ضربه بزرگی به دانش آموزان وارد خواهند کرد..(رضوی رزاقی مشاوردبیرستانهای مشهد)

بهترین منبع برای هدایت دانش آموزان به سمت انتخاب رشته ،مشاوران تحصیلی مدارس هستند که در طول سال با برگزاری آزمون ها ی مختلف علاقه مندی و استعداد افراد را می سنجند. مشاوران تحصیلی نظر دبیران ، نظر والدین و دانش آموزان را سوال می کنند و شناختی که مشاوران تحصیلی از دانش آموزان دارند بهترین ملاک برای هدایت دانش آموزان به سمت انتخاب درست رشته تحصیلی می باشد.

شما عزیزان می توانید گزارش تخصصی مشاور متوسطه را به همراه اشانتیون ویژه پنج نمونه راهکار و پیشنهاد کوتاه ارزشیابی از این بخش دانلود نمایید.

 

۳۰,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :,
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1