پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی

گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی تحت عنوان  چگونگی تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

نکته ای پیرامون گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی

گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابی تحت عنوان چگونگی تربیت جنسی کودکان ونوجواناندر دانش آموزان چند پایه با فرمت ورد و قابل ویرایش و در ۲۴  صفحه

بانک فایل پژوهشی معلمان تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت گزارش تخصصی خود را  به بهترین شکل ممکن ارائه داده است..در این مورد تیم تخصصی ما به همراه گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان پنج نمونه پیشنهاد و راهکار ارزشیابی را برای شما عزیزان به صورت رایگان قرار داده است.تیم تخصصی ما اصالت گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش و پرورش می داند.بانک فایل پژوهشی معلمان: گزارش تخصصی

 

سرفصلهای موجود در گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به قرار زیر است :

عنوان مطلب پیرامون قضیه  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

سرآغاز سخن پیرامون قضیه  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

دیباچه پیرامون قضیه تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

درک مشکل پیرامون قضیه  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

بیان شرایط حاضر پیرامون قضیه  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

تنظیم و جمع نمودن منابع پیرامون قضیه  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

مطالعه و بررسی اطلاعات پیرامون قضیه تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

بحث پیرامون حل مشکل دررابطه با  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

وضعیت ثانویه پس از حل مشکلات  تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

بررسی بیشتر در رابطه با تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

ارائه مستندات پیرامون تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

پیش بینی نتایج در مورد تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

راهکارها پیرامون قضیه تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

رفرنس و منبع مورد استفاده تربیت جنسی کودکان ونوجوانان

خانواده و آموزش هویت جنسی

به طور کلی باید خاطر نشان کرد که در آموزش هویت جنسی فرزندان، دو عامل در مقایسه با دیگر عوامل تأثیر به سزایی در این امر دارد: اولین عامل خانواده است و عامل دیگر محیط.

شیوه آموزش در خانواده و محیط نیز به دو طریق مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شود.

شیوه آموزش در خانواده: خانواده که به تعبیری، فراتر از محدوده پدر و مادر و خواهر و برادر است، می تواند در انتقال و شناسایی هویت جنسی به فرزندان مؤثر باشد.

در شیوه مستقیم؛ آموزش نحوه معاشرت و تعامل صحیح در فامیل می تواند به صورت تذکر به فرزندان، برای حفظ محدوده روابط با جنس مخالف در فامیل و سپس هدایت دختران در جمع زنان و دختران فامیل و هدایت پسران در کنار مردان و پسران فامیل صورت پذیرد. در شیوه غیر مستقیم نیز جدا کردن اتاق پسران از دختران در اسلام توصیه شده است.

علت حفظ محدوده کنترل شده برای هر یک از دختران و پسران، به این دلیل است که در آنها هیجانات و کشش هایی به جنس مخالف وجود دارد که از کنترل خارج شدن چنین هیجاناتی، زمینه ساز فساد و تباهی آنان خواهد بود.

امام رضا علیه السلام در پاسخ به این که چرا نگاه مردان نامحرم به موی زنان نامحرمِ متأهل و مجرد حرام است؟ فرمود: زیرا این نگاه، زمینه ساز هیجانی در فرد است که به فساد کشش ایجاد می کند و زمینه ارتکاب عمل ناپسند را که حرام است، فراهم می سازد.

ازاین رو، به کار بردن روش هایی که در میان خانواده به حفظ حیا بینجامد، دارای اهمیت است و دختران و پسران را که در کودکی دارای قوه درک درباره تشخیص هویت جنسی هستند، باید با آموزش های مستقیم و غیر مستقیم راهنمایی کرد که به تدریج در سنین بالاتر محدوده خویش را حفظ کنند تا دچار فساد و تباهی نگردند؛ چرا که آنان به صلاح خود آگاهی لازم را ندارند.

روش های مستقیم و غیر مستقیمی به خانواده پیشنهاد شده است که به مرور زمان هر یک از دختران و پسران به اهمیت هویت جنسی خویش پی ببرند تا از آفات آن محفوظ بمانند.

  1. جدا کردن بستر خواب دختران و پسران

پیامبر گرامی اسلام می فرماید: فرقوا بین اولادکم فی المضاجع اذا بلغوا سبع سنین؛ زمانی که فرزندان شما هفت ساله شدند، بستر خواب آنها را از همدیگر جدا سازید».

در حدیث دیگری که به طور جداگانه به این روش اشاره شده است، پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرماید:

الصبّی و الصبّی و الصبیّه و الصبیّه یُفَرِّقُ بینهم فی المضاجِعِ بِعشر سنینَ.

از سن ده سالگی پسر بچه ها با پسربچه ها و دختر بچه ها با دختربچه ها در یک بستر نخوابند.

از دو حدیث یاد شده می توان به این نکته مهم پی برد که بایسته است از همان کودکی با به کارگیری این روش، به تدریج فرق بین دختر و پسر و حد و حدود کودکان را به آنان بشناسانیم تا آنها را رعایت کنند و این زمینه ای است تا بتوانند به پرسش های ذهنی هر یک از این دو طایفه، به طور منطقی و طبیعی پاسخ دهند.

  1. نحوه لباس پوشاندن

حضرت علی علیه السلام می فرماید:

روزی در بقیع با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نشسته بودم. زنی سوار بر مرکب از آنجا می گذشت که ناگهان از روی مرکب به زمین افتاد. حضرت رسول، روی خود را به جانبی دیگر گرداند. به آن حضرت گفتند: آن زن شلوار به پا دارد. پیامبر صلی الله علیه و آله سه بار فرمودند: خدایا، عفو و بخشش خود را شامل حال زنانی قرار ده که شلوار به پا می کنند. ای مردم شلوار برای پوشش، بهترین لباس است. زنانتان، هنگام خروج از منزل، خود را با شلوار حفظ کنند.

به علت خصوصیت های جسمانی، تفاوت نوع پوشاندن لباس های مناسب با جنسیت دختر به دختران و لباس های مناسب پسر به پسران؛ برای پیدا شدن هویت صحیح جنس در میان دختران و پسران، بسیار پر اهمیت است.گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان به همراه پنج نمونه رایگان پیشنهاد کوتاه و راهکار ارزشیابیشما عزیزان می توانید گزارش تخصصی آموزگاران چند پایه دبستان را به همراه اشانتیون ویژه پنج نمونه راهکار و پیشنهاد کوتاه ارزشیابی از این بخش دانلود نمایید.

 

۳۰,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :,
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1