پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات
آیا میدانستید

اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند

اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند. درس اصول و فنون گفتگو و مذاکره پودمان مدیریت خانواده (در عصر حاضر)

اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند. درس اصول و فنون گفتگو و مذاکره پودمان مدیریت خانواده (در عصر حاضر) با فرمت ورد و قابل ویرایش در ۲۷  صفحه

اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی  می باشد که توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده است و بسیار کامل و شامل کلیه موارد مورد نیاز در یک تحقیق پودمان علمی کاربردی است.تحقیق آماده اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند شامل بخش های زیر است :

۱.      مقدمه

۲.     سوابق تحقیق

۳.     متن تحقیق

۴.     نتیجه گیری

۵.     پیشنهادات

۶.     منابع و ماخذ

بخشی از تحقیق آماده اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند را مشاهده می کنیم .

مقدمه

بیشتر مردم به اهمیت مذاکره در زندگی واقفند، زیرا زمان قابل توجهی از زندگی حرفه ای خود را صرف مذاکره می کنند. به علاوه، زندگی شخصی شان هم با مذاکره همرا ه است. موفقیت و اثر بخشی حرفه ای آنان به شدت متأثر از توانایی آنها در هنر و فن مذاکره است.این مهارت یا ناشیگری آنان در مذاکره است که نظر مدیران، همکاران، زیر دستان، مشتریان، رقبا و سایرین را درباره موفقیت کاری شان شکل می دهد. مدیران، زمان و کوشش بسیاری را صرف مذاکره می کنند، اما معدودی از آنان هنر و دانش مذاکره را به درستی می دانند.از این رو، بسیاری از مدیران حرفه ای نیازمند رویکرد بهینه در طرح ریزی و اجرای مذاکره‌ها هستند.مذاکره یک فرایند بسیار پویا، و نه یک جریان ایستا، است. یعنی از زمان شروع تا پایان مذاکره، فرایند مذاکره در معرض ارزیابی و تغییر است. حتی پیش از هر کنش و واکنشی ، دو طرف، جداگانه به بر آورد نیازها، علاقه ها و هدف ها می‌پردازند تا موقعیت خود و طرف مقابل را بسنجند. معمولا طی تعاملاتی که در مذاکره پیش می‌آید، این ارزیابی ها و بر آوردها در معرض تغییر و تحول اند. اطلاعات جدیدی که می رسند، باید ارزیابی و طبقه بندی شوند این پویایی و ماهیت تغییر پذیر گفت‌وگو است که سبب پیچیدگی و دشواری می شود. توجه به مذاکره و دیدن آن به صورت فرایندی پویا از تبادل کنترل شده اطلاعات، بر تأثیرهای مثبت مذاکره‌کننده می افزاید و مخاطره‌های ناشی از نقص و خلل در گرد آوری ، پنهان سازی، افشا یا توجه کامل به اطلاعات را به حداقل می‌رساندفرهنگ مارین وبستر مذاکره را عمل یا فرایند گفت و گو با دیگری برای دستیابی به توافق بر سر مسئله‌ای تعریف کرده است.در فرهنگ امریکن هریتیج مذاکره به صورت عمل یا فرایند گفت و گو با دیگران برای دستیابی به توافق یا یک موافقت نامه تعریف شده است.گفت و گویی که هدف آن دستیابی به یک توافق است، تعریفی است که فرهنگ اکسفورد از مذاکره ارائه داده است.همان گونه که ملاحظه می شود صرف نظر از تفاوت های جزئی، هر سه تعریف گفته شده تقریبا شبیه به هم هستند. دو عنصر گفت و گو و توافق در هر سه تعریف وجود دارد.

سوابق تحقیق

محققان زیادی در رابطه با این موضوع به تحقیق و پژوهش پرداخته اند که به چند نمونه از آنها می پردازیم:

الف) مارشال مک لوهان:

مک لوهان کانادائی با ارائه نظریه امتداد معتقد است: ” هر وسیله ارتباطی امتداد یکی از حواس انسان است.”بعنوان مثال خط امتداد چشمو رادیو امتداد شنوائی البته صرفا این ویژگی خاص وسایل ارتباط جمعی نبوده و همه وسایل و مصنوعات ساخت بشر را در بر می گیرد مثلا چرخ می تواند امتداد پا باشد.ولباس امتداد پوست مک لوهان ارتباط را واجد اصالت دانسته و مبنای تحول و تطورات تاریخی می داند وی تاریخ بشر را از روزنه اندیشه اصالت ارتباطات واجد سه مرحله می داند که عبارتند از:

  • دوران تمدن باستان بدون خط:در این دوره قبیله اول انسانی متشکل از انسانهای شفاهی تنها با استفاده از گوش و بیان خود منویات خویش را منتقل می نمود.
  • دوران تمدن دارای خط بصری:در این دوران با کشف کتابت ارتباطات دستخوش تحول و جهش می گردد. و دستاوردهای بشری محفوظ می مانند
  • دوران مبتنی بر وسایل ارتباطی الکترونیکی:وسایل ارتباطی جدید به شکلی پیشرفته تر امتداد چشم و گوشند و ویژگی مهم آن امکان اتقال حجم وسیع اطلاعات است.

مک لوهان وسایل ارتباطی را به وسایل ارتباطی سرد و گرم تقسیم می کند و معتقد است: وسایل ارتباطی که موجب مشارکت هر چه بیشتر مردم می گردند مثل جلسات ورک شاپ یا سمینارها وسایل ارتباطی سر هستند در حالی که جلسات سخنرانی که در آن یک نفر سخنرانی کرده و دیگران فقط شنونده اند و مشارکتی ندارند وسایل ارتباطی گرم به حساب می آیند.

برای دانلود تحقیق آماده اهمیت اصول و فنون مذاکره در مراودات اجتماعی، روش‌های اصولی و ارکان مهم آن که در دنیای امروز سبب موفقیت در این عرصه مهم می‌ شوند از این قسمت اقدام کنید.

۲۹,۰۰۰ ریال – خرید
موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1