پنل کاربری
عضویت
0

سبد خرید

بانک فایل پژوهشی معلمان

فایل مورد نظر خود را جستجو کنید!!!
تبلیغات تبلیغات

دانلود درس پژوهی

تقریبا همگی ما می دانیم که در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، به نظام آموزش و پرورش توجه ویژه ای می شود و مدارس و سیستم تدریس در این کشورها، از زمین تا آسمان با مدارس کشورهای درحال توسعه، نظیر کشور خودمان تفاوت دارند. زیرا تمامی افرادی که قرار است در آینده کشور تاثیر مهمی داشته باشند، از حدود سن ۶ یا ۷ سالگی تا حدود ۱۸ سالگی در این مدارس و تحت این نظام آموزشی تعلیم خواهند دید. پس بسیار مهم است که برای رسیدن به آینده ای درخشان و شکوفایی کشورمان، دائما به اصلاح ایرادات موجود در نظام آموزشی بپردازیم و سیستم آموزش و پرورش و همچنین کتب درسی را به روز رسانی کنیم. درس پژوهی و ایجاد بستری برای دانلود درس پژوهی یکی از موثرترین و ارزان ترین روش هایی است که می تواند تحولات مثبت عظیمی در نظام آموزشی کشور ایجاد نماید.

دانلود درس پژوهی

درس پژوهی چیست؟

همانطور که می دانید، مدارس ژاپن دارای سیستم آموزشی بسیار قدرتمندی هستند و خروجی این سیستم آموزشی نیز افرادی بسیار مسئولیت پذیر و با سواد است. در کشور ژاپن از شیوه های آموزشی متفاوت و پیشرفته ای استفاده می شود. درس پژوهی نیز یک از شیوه قدیمی ژاپنی است که هم اکنون نیز در میان معلمان این کشور اجرا می شود. سال ها است که معلمین کشور ما نیز به شکل بومی سازی شده درس پژوهی را در گروه های دبیران اجرا می نمایند.

درس پژوهی یک فرآیند با چند مرحله ساده است که توسط معلمان پایه های مختلف تحصیلی اجرا می شود. پس در صورتی که شما نیز یکی از معلمان درس پژوه هستید می توانید با دانلود درس پژوهی دروس مورد نظر خود، با آمادگی بیشتری در جلسات حاضر شوید. همچنین با دانلود درس پژوهی دور گذشته می توانید در گروه آن را عیب یابی نمایید.

در گروه های درس پژوهی چه کاری انجام می شود؟

پیش از آنکه نحوه دانلود درس پژوهی را توضیح دهیم، شما را قدری بیشتر با فرآیند درس پژوهی آشنا خواهیم کرد. همانطور که گفته شد شرط اولیه اجرای درس پژوهی، تشکیل گروه های درس پژوهی است. اما چه کسانی اعضای این گروه ها هستند و باید چه قابلیت هایی داشته باشند؟ اعضای گروه های درس پژوهی دقیقا چه می کنند؟

هر گروه درس پژوهی متشکل از تعداد دبیر است. معلمانی که در یک گروه درس پژوهی مشترک عضو می شوند باید همگی مدرس یک پایه تحصیلی باشند و درس مشترکی را تدریس نمایند. مثلا همه آن ها باید مدرس ریاضی پایه نهم باشند. زیرا این افراد باید به طور تخصصی بر درس مورد نظر اشراف داشته باشند و تجربه تدریس و مشاهده فعالیت های دانش آموزان در درس مورد نظر را داشته باشند تا بتوانند به خوبی مشکلات موجود در طرح درس و بخش های مختلف کتاب را تشخیص دهند و با تجربه و دانش کافی راه حل های منطقی و کاربردی ارائه دهند.

گروه معلمان درس پژوه در جلسات خود بر موضوعات مختلفی تمرکز می کنند. مثلا ممکن است گروه معلمین چهارم دبستان در درس تعلیمات اجتماعی، در یکی از جلسات خود بر مبحث آشنایی با آب و هوا متمرکز شوند و ایرادی را در بخشی از سیستم تدریس یا درس تشخیص دهند. سپس با توجه به تجربیات خود در مواجهه با دانش آموزان، به ارائه راه حل های گوناگون می پردازند. پس از جمع بندی راه حل های مختلف، یکی از معلمین داوطلب می شود که مبحث مورد نظر را در کلاس خود یا در مقابل گرو معلمان تدریس کند تا سایر دبیران فرصت ارزیابی شیوه پیشنهادی را داشته باشند و بتوانند معایب و مزایای روش جدید را بررسی کنند. با توجه به اینکه معمولا راه حل اولیه دارای مشکلات متعددی است، گروه دبیران در جلسه بعدی به اصلاح مشکلات روش اولیه می پردازند و به یک راه حل جدید می رسند. بدیهی است که این شیوه نیز باید ارزیابی شود. پس معلم دیگری داوطلب تدریس می شود تا موقعیت مناسبی برای ارزیابی روش پیشنهادی دوم ایجاد شود. معمولا چرخه اصلاح طرح درس و تدریس و ارزیابی آن به اندازه ای تکرار می شود که گروه معلم ها به یک روش تدریس تقریبا بی عیب و نقص دست پیدا کنند.

پس از اصلاح مشکل اولیه به بهترین شکل ممکن، گروه معلم ها مطابق با ضوابط موجود گزارشیتهیه می کنند تا سازمان آموزش و پرورش با بررسی آن بتواند طرح درس اصلاح شده را به صورت بخش نامه یا سایر روش ها با تمامی معلمان به اشتراک بگذارد.

با استفاده از روش درس پژوهی گروه ای معلمان می توانند به طور مستقیم با مشکلات درسی دانش آموزان و کتب درسی مبارزه کنند و نظام آموزشی را بهبود دهند. به روزترین فاقل های دانلود درس پژوهی نیز در سایت های گوناگون پیدا می شود تا تمامی دبیران و والدین به آن ها دسترسی داشته باشند و با استفاده مناسب از این نمونه های درس پژوهی بتوانند دانش آموزان سراسر کشور را از آموزش صحیح و مناسب برخوردار نمایند. اغلب سایت ها این فایل ها را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می دهند، یا آنکه هزینه بسیار اندکی برای دانلود آن دریافت می کنند که معمولا صرف خرید هاست و نگهداری از سایت می گردد.

دانلود درس پژوهی

برای دانلود درس پژوهی چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر شما نیز یکی از دبیران دلسوز مدارس هستید که علاقه دارید مطابق با آخرین تغییرات سیستم آموزشی، دانش آموزان خود را از بالاترین کیفیت تدریس بهره مند کنید می توانید به دانلود درس پژوهی از این وب سایت بپردازید. همچنین والدین فرهیخته و با سوادی که در درس ها به فرزندانشان کمک می کنند می توانند با استفاده از فایل های قابل دانلود درس پژوهی کاملا مطابق با سیستم آموزشی و تدریس معلم، مشکلات درسی فرزندانشان را بر طرف نمایند.

این سایت تمامی فایل ها و آموزش ها را به صورت دسته بندی شده بر اساس پایه تحصیلی مورد نظر و دروس مجزا، دسته بندی نموده است. بنابراین برای دانلود درس پژوهی تنها کافی است پایه تحصیلی مد نظر خود را یافته و روی آن کلیک کنید. در صفحه جدید می توانید به لیست دروس و آموزش های مختلف یا فایل های درس پژوهی آن پایه دسترسی پیدا نمایید. در پایان با کلیک بر روی درس پژوهی مورد نظر، مراحل دانلود آن را طی کنید.

موضوع :
دیدگاه کاربران درباره محصول بالا
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.
1